ساده ترین راه یادگیری

ساده ترین راه یادگیری

مقدمه

ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ در اینجا سه روش اثبات شده برای انتخاب وجود دارد. آیا قبلاً این جمله را به زبان انگلیسی شنیده اید؟ “کمترین فاصله بین دو نقطه یک خط مستقیم است” “the shortest distance between two points is a straight line” این بدان معنی است که ساده ترین و سریع ترین راه برای رسیدن از یک مکان به مکان دیگر این است که فقط مستقیم بروید. بنابراین چگونه می توانید انگلیسی را “به صورت مستقیم” یاد بگیرید؟

زبان آموزان انگلیسی همیشه به دنبال راه هایی برای تسلط سریعتر هستند. ما درباره نکات و ترفندهای یادگیری می خوانیم و سعی می کنیم یادگیری را بخشی از برنامه روزمره خود قرار دهیم. اما آیا تا به حال آرزو کرده اید که فقط یک روش یادگیری وجود داشته باشد که یادگیری انگلیسی را برای شما فوق العاده آسان کند؟

چرا یافتن ساده ترین راه برای یادگیری انگلیسی ممکن است خیلی ساده نباشد! شما تنها کسی نیستید که به دنبال ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی است. دانشمندان، زبان شناسان و افرادی که زبان می آموزند سالهاست که در تلاشند آن را پیدا کنند. مطالعات زیادی در مورد چگونگی پردازش مغز ما به زبانهای مختلف و یادگیری زبان، به ویژه در کودکان انجام شده است.

مسئله این است که بسیاری از مطالعات متناقض هستند. این بدان معناست که آنها چیزهای متضادی می گویند. برخی از مطالعات می گویند که یک راه بهترین است. در حالی که مطالعات دیگر می گویند روش دیگری بهتر عمل می کند. در حقیقت، ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی وجود ندارد. مواردی مانند سن، مکان، تجربه یادگیری گذشته، زمان صرف یادگیری، خلاقیت و بسیاری از عوامل دیگر بر نحوه یادگیری شما تأثیر می گذارد.

وقتی به کتاب صوتی گوش می دهید ممکن است بهترین چیزها را بیاموزید، اما دوست شما ترجیح می دهد یک کلاس ساختاری داشته باشد. ممکن است چیزهای زیادی از کتابهای درسی انگلیسی بدست آورید یا ممکن است از تماشای هر هفته یک فیلم انگلیسی بیشترین چیزها را یاد بگیرید. اینکه چگونه یاد می گیرید، از چه چیزهایی لذت می برید و چگونه فکر می کنید، بهترین روش را برای شما مشخص می کند.

مهم نیست که شما تاکنون برای یادگیری چه کاری انجام داده اید، شما همیشه می توانید شروع کنید. پس از شروع، باز هم می توانید همان مزایا را کسب کنید. به عبارت دیگر، هرگز برای امتحان چیز جدید دیر نیست! در اینجا سه روش اثبات شده و قدرتمند برای یادگیری زبان انگلیسی آورده شده است. احتمالاً قبلاً از آنها استفاده کرده اید یا حداقل آنها را در حال استفاده دیده اید. ترفند این است که بفهمید کدام روش برای شما بهتر است.

ساده ترین راه یادگیری۱. روش غوطه وری

به روش غوطه وری “روش طبیعی” نیز گفته می شود. کلمه “غوطه وری” به معنی کاملاً محصور شدن در چیزی است. برای یادگیری با روش غوطه وری، باید تمام وقت خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید.
این روش نه تنها به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند بلکه به شما می فهماند که مانند یک بومی فکر کنید. استفاده از روش غوطه وری برای یادگیری انگلیسی در واقع نحوه کار مغز شما را تغییر می دهد تا بیشتر شبیه مغز یک انگلیسی زبان بومی باشد.

این روش همچنین هر روز شما را در معرض انگلیسی بیشتری قرار می دهد. زیرا بر اساس برخی مطالعات، شما ممکن است با مطالعه یک ساعت در روز بتوانید درک خوبی از زبان انگلیسی داشته باشید، اما رسیدن به سطح درک بومی کار آسانی نخواهد بود.

۲. روش کلاس

فقط به این دلیل که در کلاس های انگلیسی شرکت نمی کنید این مورد را حذف نکنید! یادگیری انگلیسی در کلاس به این معنی نیست که شما باید کلاسهای رسمی انگلیسی را شرکت کنید. این فقط به این معنی است که شما اگر در کلاس درس باشید یاد می گیرید. با روش کلاس، شما با قوانین دستور زبان، دروس املایی و واژگان و پایه و اساس زبان شروع می کنید. اینها قسمت هایی هستند که به هم چسبیده اند.

قبل از شروع به صحبت کردن با یک زبان، به دانش اولیه نیاز دارید. در غیر این صورت، از کجا شروع می کنید؟ طبق برخی مطالعات، یادگیری زبان کمی شبیه ساختن است. شما با چند اصل شروع می کنید. همانطور که قوانین را یاد می گیرید، می توانید جملات خود را با آنها ایجاد کنید و حتی اشتباه کنید. شما با ایجاد دانش خود و اشتباهات، پیشرفت می کنید.

۳. روش دوگانه

ترکیبی از روشهای یادگیری غوطه وری و کلاسی، روش دوگانه نامیده می شود. به نظر می رسد که دو روش فوق با هم عالی کار کنند! یادتان هست وقتی گفتیم شما باید از جایی شروع کنید؟ روش دوگانه معمولاً با یادگیری در کلاس شروع می شود و سپس عناصر غوطه وری را برای نیمی از زمان مطالعه اضافه می کند.

یک مطالعه بررسی کرده است که دانش آموزان در کلاسهای دو زبانه (با استفاده از دو زبان) در مقایسه با کلاسهای غوطه وری (انگلیسی تمام وقت) عملکرد خوبی دارند. نتایج نشان می دهد که بچه ها در ابتدا با غوطه وری سریعتر یاد می گیرند، اما در نهایت سرعت آنها کاهش می یابد. دانش آموزان دو زبانه کندتر یاد می گیرند، اما در پایان بیشتر می آموزند.

فقط بخاطر داشته باشید: حتی اگر از طریق کلاس درس زبان انگلیسی می آموزید، روزی باید با مردم واقعی انگلیسی صحبت کنید. چه موقع آن کلید را می زنید؟ غوطه وری دوگانه به شما امکان می دهد آماده صحبت باشید. ضمن اینکه قوانین زبان انگلیسی را نیز به شما آموزش می دهد.

جهت مطالعه بیشتر مقالات به قسمت مطالب سایت مراجعه نمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
error: کپی برداری در این وب سایت ممنوع می باشد، لطفا همین جا مطالب را مطالعه نمائید، اگر به مطالب این سایت نیاز دارید با مدیریت تماس بگیرید
آواتار موبایل
منوی اصلی x
X